top of page

​ДЛЯ УЧНІВ

 

Як краще підготуватися до  державної підсумкової атестації

1. Приберіть усе зай­ве і те, що відволікає вашу увагу від безпосе­редньої мети – підготов­ки до іспиту. Заховайте від себе книжки, диски, те­лепрограму, відключить телефон. Суворо скажіть собі: з 9-ої до 12-ої дня я повинен вивчити стільки-то.

2. Почніть вчити з важких, незрозумілих тем, а легкі залишайте під кінець. 
Якщо складну тему відкладати на потім, вона висітиме, як дамоклів меч, не даючи вам спокою. В результаті якість запам’ятовування тем, які дають­ся складно, різко знижуєть­ся, якщо не зводиться до нуля. Виникає це тому, що ви намагаєтесь відкласти нерадісний момент.

3. Справжня мати на­вчання – не повторювання, а використання.
Не тримайте знання в собі, як в сейфі. Поділіться ними з дзеркалом, улюбленим собакою, батьками чи друзями. Можете час від часу робити репетицію іспиту: зробіть невеликі картки з номерами білетів, витягайте їх і відповідай­те. Відповідайте вдумливо і серйозно, бо добра репе­тиція, – запорука успіш­ної вистави.

4. Запам’ятовувати матеріал треба осмисле­но, а не механічно. 
Не зубріть – це довго і дає ус­кладнення: варто пере­хвилюватися, забути хоч одне слово, як текст, вив­чений таким способом, зітреться. Краще двічі прочитаний та переказа­ний, ніж п’ять разів прочи­таний без переказу. Вста­новіть  логічну послідовність. Розбийте мате­ріал на смислові частини та знайдіть в кожній ключову фразу.

5.  Чергуйте розумо­ву діяльність з фізич­ною. 
Не доводьте себе до повного знесилення й упа­ду сил пізнанням науки. Не забувайте, що відпочи­нок теж необхідний. Не за­боронена корисна праця на благо сім’ї: помийте підлогу, сходіть до мага­зину.

6.  Почніть вчити матеріал зранку,  поки «свіжа» голова. 
Займа­тися в останню ніч чи добре виспатися – справа індивідуальна. Але, як відомо, перед смертю не надихаєшся, а у людини, яка виспалась, голова працює краще, ніж у того, хто не виспався.

ПОРАДИ ПСИХОЛОГА ПО ПІДГОТОВЦІ ДО ДПА

Музыка
bottom of page